Wiosła treningowe i rowery spinningowe

Wioślarze są jednymi z najbardziej obleganych przyrządów w siłowniach i klubach fitness. Wiosłowanie jest szczególnym rodzajem długotrwałego treningu rozwojowego. Trening ten angażuje niemal wszystkie główne grupy mięśni, zarówno mięśnie nóg, jak i górne partie mięśni ciała, klatkę piersiową, plecy i ramiona. Systematyczny trening na wioślarzu wzmacnia układ krążenia, przyspiesza przemianę materii oraz poprawia wydolność organizmu, nie wspominając o rozwoju wszystkich partii mięśni oraz wzroście ogólnej siły ciała.

Niektóre urządzenia posiadają możliwość składania, dzięki temu mogą zajmować minimalną ilość miejsca po skończonym treningu.

Najbardziej luksusowe i profesjonalne urządzenia to koszt rzędu siedmiu, a nawet ośmiu tysięcy złotych. Urządzenie to wyposażone jest już w komputer treningowy, który mierzy czas treningu, pokonaną odległość, spaloną energię, pomiar pulsu etc. Urządzenia te posiadają ponadto kilkadziesiąt programów treningowych o różnej intensywności.

Ponadto istnieje możliwość zaprogramowania dodatkowych programów ćwiczeń za pomocą komputera i wbudowanego złącza USB.

Rowery spinningowe to specjalnie zaprojektowane rowery do Indor Cycling’u, czyli tak zwanego kolarstwa halowego. Rowery spinningowe są idealną alternatywą dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za monotonnymi ćwiczeniami na siłowi ani nie czują się dobrze podczas zajęć aerobiku.

Rowery spinningowe to doskonałe połączenie intensywnego treningu, w czasie którego można spalić kilkaset kalorii z przyjemnością i radością płynącą z ćwiczeń w przyjaznej atmosferze. Spinning to ciągle rozwijająca się dyscyplina. Trening spinningowy bardzo dobrze wpływa na ogólną wydolność i kondycję całego ciała, polepsza wydolność układu krążenia, poprawia wydolność układu oddechowego, wzmacnia mięśnie nóg, brzucha i pośladków. Nie należy zapominać o nieocenionej satysfakcji z osiągniętych wyników.