Steppery

Głównym zadaniem stepperów to zapewnienie ładnej rzeźby nóg oraz pośladków. Chodzenie czy bieganie po schodach są wspaniałymi ćwiczeniami. O skuteczności tych ćwiczeń mógł się przekonać niejeden sportowiec. Jednak nie każdy może biegać z piętra na piętro. Dzięki stepperowi istnieje możliwość treningu w bardzo podobny sposób nie narażając się przy tym na niebezpieczne i długotrwałe w leczeniu kontuzje.

Trening na tym urządzeniu może odbywać się zarówno w zaciszu własnego domu jak i na siłowni lub w klubie fitness. Podczas treningu można bez problemu słuchać muzyki lub rozmawiać z przyjaciółmi. Regularny trening na stepperze pozwoli wzmocnić mięśnie nóg i pośladków, a także spalić zbędną tkankę tłuszczową.

Również w tym segmencie wyposażenia siłowni ceny są niezwykle zróżnicowane.

Od kilkuset złotych za urządzenie przeznaczone do użytku w domu po nawet dwa tysiące za profesjonalny sprzęt dla siłowni. Tak zaawansowany sprzęt wyposażono w ergonomiczne uchwyty. Ponadto sprzęt oferuje elektroniczny pomiar kroków z sygnałem dźwiękowym, licznik spalanych kalorii oraz kilka czujników mierzących puls.