Wybór odpowiedniej czcionki do prac magisterskich

Merytoryka treści jest jak najbardziej istotna, ale również wizerunek takiej pracy ma wielkie znaczenie. Mając do dyspozycji dobry program do pisania można wziąć pod uwagę różnorodność czcionek. Wybierając jej wielkość i format można skutecznie upiększyć samą zawartość.

Prace magisterskie napisane sztampowo w kwestii podstawowej czcionki raczej nie robią takiego wrażenia, jak starannie dopracowana praca magisterska, która posiada czytelny i elegancki format w kwestii elektronicznej, jak również wydruku. W pismach oficjalnych czcionka również ma istotne znaczenie. Pisma urzędowe są uwzględniane standardowo, natomiast najważniejsze informacje pozostają wytłuszczone. Czcionka wobec tego jest istotnym elementem.

Biorąc pod uwagę polskie znaki jak najbardziej można wykorzystać jedynie niektóre proponowane czcionki, niestety nie we wszystkich dostępne pozostają polskie znaki. Mając do dyspozycji piękną czcionkę, która jest elegancka, pochylona niczym najpiękniejsze pismo można spotkać się z niedogodnością braku polskich liter, takich jak ó, ż, ź, ł czy ą i ę.

Wielkość czcionki wykorzystanej w takiej pracy magisterskiej jak najbardziej ma znaczenie z uwagi na wygodę czytania. Standardowe wielkości są zdecydowanie bardziej korzystne, niż zbyt duże lub zbyt drobne, mimo że wyglądają nieco bardziej efektownie.