Prace magisterskie a spisy tabel i rysunków

Jeśli nasze prace magisterskie obfitują w tabelki lub rozmaite rysunku, warto pomyśleć o spisie tych elementów, który można umieścić na końcu pracy, przed bibliografią. Spisy tego rodzaju możemy sporządzić na bardzo wiele sposobów. Naturalnie można po prostu wypisać tytuły poszczególnych tabel lub rysunków i ponumerować je.

Jednak każdy, kto tego próbował przy swojej pracy magisterskiej, przyzna chyba, że jest to naprawdę pracochłonne zajęcie. Do tego ostateczny rezultat raczej nie będzie powalał na nogi, jeśli chodzi o jego stronę graficzną. Dlatego też warto podczas pisania pracy magisterskiej zdecydować się na wstawienie automatycznego spisu tabel oraz rysunków.

Jak właściwie możemy to zrobić? Rzecz w tym, by korzystać podczas podpisywania kolejnych elementów graficznych z opcji „Wstaw podpis”. Tym sposobem tworzymy w programie Word odwołania, które po napisaniu pracy możemy bardzo prosto wykorzystać do stworzenia automatycznego spisu. Wystarczy, że wejdziemy w menu „Odwołania” i wybierzemy polecenie „Wstaw wpis”. Jedyne, co musimy jeszcze zrobić samodzielnie, to wskazać miejsce, w którym spis ma się znaleźć oraz wybrać najbardziej nam odpowiadający rodzaj spisu.