Prace magisterskie a pospisywanie rycin.

Chyba w dzisiejszych czasach większość młodych dąży do tego by się jak najdłużej kształcić. Nic dziwnego, oferty pracy wymagają kilku lat doświadczenia, wyższego wykształcenia i znajomości przynajmniej dwóch języków obcych. Zatem studenci masowo piszą prace magisterskie by spełnić chociaż jeden z tych warunków.

Chociaż i tutaj w przypadku pisania pracy dyplomowej nie zawsze jest tak kolorowo jakby się chciało. Na drodze do sukcesu można spotkać sporo trudności, czasem mniejszych, czasem większych ale jeśli komuś będzie naprawdę zależało na zacnym tytule magistra to będzie próbować je wszystkie rozwiązywać.

Jednym z takich niewielkich problemów może być wstawianie odpowiednich przypisów lub tytułów do wszelkiego typu rycin. Jak wiadomo praca magisterska musi spełniać określone standardy by upoważniała studenta do zdobycia tytułu naukowego. Dlatego też nie można sobie pozwolić na swobodne traktowanie zawartej treści. Każda uczelnia z reguły wskazuje jak tego typu rzeczy powinny wyglądać.

Podpisywać ryciny i tabele powinno się na dole lub zaraz na górze. Oczywiście należy je kolejno numerować, a następnie z wszystkich tytułów zrobić spis na końcu pracy magisterskiej. Można posłużyć się automatycznym spisem ilustracji poprzez opcję wejście na pole Indeks i spisy a następnie w zakładkę Spis ilustracji.